Ik ben AERTS PATRICK, en gebruik soms ook wel de schuilnaam FUNRUNNER.
Ik ben een man en woon in Steendorp (Belgie) en mijn beroep is brugpensioen.
Ik ben geboren op 30/10/1955 en ben nu dus 57 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: Hardlopen, fotografie, wandelen,Kamperen, en vooral traillopen.
Ik ben gehuwd met Myriam een toffe madam ! Die regelmatig meegaat om de foto's te nemen !
En samen kamperen voor trails
----------------------------------------- 23-2-2013 natuurloop 25 km Aarschotsesteenweg 3 Lier start 13h30 tijd ; 2:22:28 ----------------------------------------- 2-3-2013 Trail de L"Ourthe hall omnisport D' Hamoir rue du moulin 12 Hamoir start 12h afstand 30 km tijd;4:15:00 ----------------------------------------- Trail Konong v. Spanje 12-05-2013 Gulpen afstand : 17 km tijd : 1:49:09
--------------------------------------- 19-5-2013 Trail la Grimace Rue Nérette 4 Marche en Famenne 28km start 11h00 ecole - ste Julie tijd: 3:28:00 ----------------------------------------
Trainingen en wedstrijden van de Funrunner plus een massa info via de links !!!! alles over wedstrijden,gezonde voeding,vitamines,mineralen enz....mijn verslagjes staan links van mijn blog, doch kijk ook eens naar de rechterzijde , daar vind je veel nutt AAN ALLE BEZOEKERS welkom hoor!!!
reacties ,zijn zeer welkom ! Dit is dus mijn loopdagboekje online, wat ik graag met jullie deel! Vergeet niet ook eens de rechterzijde van dit blog te bezoeken, vol nuttige info en weetjes:-)zowel als het linkergedeelte!
27-08-2011
verzwikte enkel en stevig nogal
De morgen bij een bosloopje , op ongeveer km 5 , mijn enkel zwaar verzwikt, ik hoorde het kraken….. dus 5 km terug gepinkeld( een training op zich ) , Nu maar hopen dat het herstel niet te lang duurt, ik heb onmiddellijk ijs gelegd en pootje omhoog, doch de marathon in september( Gent), die vergeet ik maar en hoop op Oostende in oktober, dat lukt misschien nog wel? Mijn wedstrijd in Vorselaar…28km , hoop dat het lukt aan trainingstempo?
15 km bosloop aan een gematigd tempo tot ik plots een serieuze plensbui over mij kreeg en de lichtflitsen erbij, toen kon ik plots een stukje snellerJ
Doch al met al nog redelijk terug thuis geraakt, en een goede training gehad dankzij het weerJ. Zondag de verkenningsloop Kasterlee nog eens meelopen, dat is ook al even geleden, ook steeds plezant 21km aan 10km/uur min.
De Dijkrunners ( Steendorp, bazel, Rupelmonde, Temse, Tielrode enz… )http://www.facebook.com/#!/groups/158953704186117/
Het is de bedoeling dat wij enkele lopers( loopsters ) bijeen brengen om enkele trainingen samen te lopen! En dit in groep en met genoeg volk, in groepen , naar verschillende loopniveau’s! In het begin zal het met twee of meer mensen zijn, doch die groep groeit wel aan, wie traint er nu eens niet graag een keertje of meermaals in groep? Het zou een groepje moeten worden, bestaande uit mensen die minimaal een rustige 10km aankunnen er mogen natuurlijk marathonlopers tussen zitten zoals ikzelf en Dirk! Doch dat is zeker geen must!!! Bij ons is iedereen welkom, wat leeftijd en conditie aangaat, het belangrijkste zou de gezelligheid van samen te trainen en de motivatie voor elk van ons zijn! En er zijn geen verplichtingen en geen kosten!!!
Als afspraak; Ik stel voor om te vertrekken aan Scaldiana om 18h30 .Dit op maandagavond,dinsdagavond en woensdagavond.
De lange duurlopen starten dan op de eerste zaterdag van december op dezelfde plaats en om 10h00 of 9h00, zoals er verkozen wordt? Dit geld ook voor de startplaats die kan ook worden gewijzigd naar gelang de vraag van de leden! Dus het is een groep in constructie nog, met voorlopig drie leden!
Vandaag een redelijk snel 10 kilometertje afgewerkt en het was zweten geblazen, mensen lief wat was het zwoel en warm, drie busjes drinken verbruikt op 10 kilometer Dit is echt mijn weer niet, van mij mag het terug naar iets normaler weer en temperaturen
Regelmatig trainen voor levensduur
Marc Gerlings - 17 augustus 2011
Bewegen en sport is goed voor je gezondheid. Nog een keer wordt bewezen dat gezond bewegen de kans op een langer leven vergroot. Deze keer komt dat bewijs uit Taiwan. Om die winst te boeken hoef je niet eens zo lang of intensief te sporten. Een kwartier per dag matig intensief in beweging zijn levert je drie extra levensjaren op.
Daarnaast geeft het Taiwanese onderzoek aan dat dat kwartiertje dagelijkse beweging je risico op overlijden met 14% verminderd. Dat zijn goede cijfers voor iedereen die hardlopen omarmt om er gezonder van te worden. Reacties van experts in het gerenommeerde medische tijdschrift The Lancet laten een waarschuwende toon horen bij dit onderzoek. De 15 minuten matig intensief bewegen is wel het minimum om gezondheidsvoordelen te behalen. Het onderzoek afkomstig uit Taiwan dat werd gepubliceerd in The Lancet telt een grote onderzoeksgroep en dat maakt de uitkomsten nog interessanter.
In Taiwan werd een groep van 416.175 mensen gevolgd gedurende een periode van 8 jaar. De proefpersonen hadden een bewegingsprogramma van 15 minuten per dag of 90 minuten per week. Een groot deel van de groep was actief met stevig wandelen.
Winst met extra 15 minuten Nu komt het goede nieuws voor de hardlopers. Je komt al met een matig duurloopje al snel boven de genoemde 15 minuten. De onderzoekers keken ook naar de winst in gezondheid als de proefpersonen meer deden dan dat kwartiertje. “Iedere extra 15 minuten per dag aan portie dagelijks bewegen bovenop het minimum van 15 minuten per dag verlaagde de kans op overlijden verder met 4% en kans op overlijden door kanker met 1%. Deze voordelen gelden voor alle leeftijdsgroepen en voor zowel mannen als vrouwen.”
Daarnaast werd ook een groep inactieven in de gaten gehouden. Deze groep had een duidelijk hogere kans op overlijden dan de actieven: 17%.
Regelmaat De norm in Nederland voor een portie gezonde beweging is 30 minuten per dag. Dit kan wandelen, fietsen of zelfs tuinieren zijn. De truc om beweging te laten werken voor je gezondheid is de regelmaat. De norm van 30 minuten telt als je 5 van de 7 dagen in de week actief bent. In Engeland ligt de norm net wat anders. Daar wordt geadviseerd om 150 minuten in de week actief te zijn.
Lopen voor gezondheid Het onderzoek laat zien wat veel artsen al wisten; bewegen is goed voor je. Je hoeft niet heel hard te lopen om de voordelen te plukken, als je maar loopt. Wel goed om te zien is dat met een kleine duurloop van 15 tot 30 minuten je gezondheid met sprongen vooruit gaat. Dat is goed nieuws voor de vele lezers die lopen voor hun gezondheid en minder om er een prestatie mee neer te zetten.
Je kunt het onderzoek ook zien als een motivatie om meer te doen naast je duurloopjes. Op de dagen dat de hardloopschoenen niet aangaan kun je tijd steken in bijvoorbeeld yoga of pilates. Die oefeningen versterken je spieren en vergroten je lenigheid. Meteen tellen die minuten mee in de 5x30 minuten in de week matig intensief bewegen. Of trek op die tussenliggende dagen de wandelschoenen aan voor een ommetje in de buurt. Je longen krijgen verse zuurstof en je wandelt de eventueel overgebleven spanning of spierpijn uit je spieren.
De regelmaat in bewegen maakt dat je makkelijker je duurloop maakt op de dagen dat je de hardloopschoenen aantrekt. Hardlopen en vormen van cross training, hoe licht dan ook, zijn een mooie aanvulling op je streven om gezond en fit te blijven.
Bij erg warm weer toch een duurloopje van 15km aan 6:00’/km. Het was afzien en zweten! Eerst hard gewerkt met veel trappen doen en nu dit duurloopje, ik ga goed slapen denk ik J-
Na die flinke plensbui heb ik toch mijn recuploopje van 12 km aan 6:00’/km gedaan, doch de luchtvochtigheid was zeer hoog en dus liep het zweet er in straaltjes af en dat aan een dergelijk rustig tempo !
29.8 km lsd loop voor 80% in het bos aan 6:10’/km, het was reeds 15°C, lekker temperatuurtje voor een lange duurloop. Ook reeds op het vroege uur enkele andere lopers tegen gekomen, die verwachten ook dat het warm wordt vandaagJ, wel nog steeds enkele flinke plassen , dus er is veel gevallen ,daar het hier erg vlug een zandbak is !
Fartlek in een kledder nat bos! 17 km plezier, met regelmatig een flink stukje doortrekken, erg plezant en vlot gelopen, op sommige plaatsen was het meer een trailloop J Morgen een lsd loop en liefst iets droger dan vandaag J
Nu weet ik eindelijk wat er juist schort aan mijn linkerbeen, via een kinésiste van Rlab!
Iliotibiaal frictiesyndroom, lijkt een ongeneeslijke en dodelijke ziekte doch niets is minder waar, ik kan en mag er zelfs mee lopen! Het gaat soms wel eens pijnlijk in een marathon, soms ook helemaal geen probleem???? Ik ben dat eens gaan opzoeken via google en dit is dan het resultaat