Ik ben AERTS PATRICK, en gebruik soms ook wel de schuilnaam FUNRUNNER.
Ik ben een man en woon in Steendorp (Belgie) en mijn beroep is brugpensioen.
Ik ben geboren op 30/10/1955 en ben nu dus 57 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: Hardlopen, fotografie, wandelen,Kamperen, en vooral traillopen.
Ik ben gehuwd met Myriam een toffe madam ! Die regelmatig meegaat om de foto's te nemen !
En samen kamperen voor trails
----------------------------------------- 23-2-2013 natuurloop 25 km Aarschotsesteenweg 3 Lier start 13h30 tijd ; 2:22:28 ----------------------------------------- 2-3-2013 Trail de L"Ourthe hall omnisport D' Hamoir rue du moulin 12 Hamoir start 12h afstand 30 km tijd;4:15:00 ----------------------------------------- Trail Konong v. Spanje 12-05-2013 Gulpen afstand : 17 km tijd : 1:49:09
--------------------------------------- 19-5-2013 Trail la Grimace Rue Nérette 4 Marche en Famenne 28km start 11h00 ecole - ste Julie tijd: 3:28:00 ----------------------------------------
Trainingen en wedstrijden van de Funrunner plus een massa info via de links !!!! alles over wedstrijden,gezonde voeding,vitamines,mineralen enz....mijn verslagjes staan links van mijn blog, doch kijk ook eens naar de rechterzijde , daar vind je veel nutt AAN ALLE BEZOEKERS welkom hoor!!!
reacties ,zijn zeer welkom ! Dit is dus mijn loopdagboekje online, wat ik graag met jullie deel! Vergeet niet ook eens de rechterzijde van dit blog te bezoeken, vol nuttige info en weetjes:-)zowel als het linkergedeelte!
17-06-2012
duurloop 19.5 km
Zondagse lange duurloop 19 km aan 9.9km/uur met de laatste 5 km versnelling naar 11,6 km/uur en daar nog een mooie hartslag bij gehouden, conditie redelijk goed enkel meer werken op snelheid en klimvermogen, ik zou erg graag eens een trailloop doen dit jaar nog , doch weet niet hoe ik mij daar moet op voorbereiden? Wat van kledij , drank en dergelijke er nodig zijn, totale leek wat dit aangaat, doch het lijkt mij erg leuk om dit te doen, avontuurlijk, erg afzien, zie ik wel zitten !Trailschoenen heb ik van Salomon. Vandaag was het werkelijk een optimaal weertje om te lopen, een beetje wind ter afkoeling niet teveel en mooi weer. Om 05h20 vertrokken omdat ik toch al een uur wakker lag en het al licht werd. En dan kwam ik zelfs nog een loper tegen op dit uur!!! Als iemand goede tips heeft aangaande trails, hoor ik het wel hopelijk. Wat is het belangrijkste bij trails, uithouding, kracht ???
17 km vlotte duurloop + 10 x 30” sprint + 30” rust , weer eens iets anders dus en best leuk , je blijft alerter op deze manier! Vlot gelopen en geen pijntje meer aan de knie, dus loos alarm gelukkig. Reeds enkele lopers gezien, hier zijn ze vroeger wakker dan bij ons J.De regen heeft mij ook gespaard, juist binnen en het begon weer, op enkele seconden na had ik weer goed nat kunnen zijn, doch nat van het zweet ben ik toch wel door de drukkende atmosfeer voor de bui !
Recuploopje 10 km en erg rustig, ik heb een beetje last van mijn rechterknie die heeft een branderig gevoel aan de zijkant, doch kan er wel mee lopen, maar zal het even rustig houden. Weer kletsnat maar niet van het zweet, het regent hier oude wijven en dat midden juni?
17 km duurloop erg rustig met 5 sprints van 100m voluit, dit zou het vetmetabolisme stimuleren, had ik gelezen, dus proberen maar, het geeft in elk geval iets meer plezier in een duurloop van 17 km. Afwisseling doet eten…..wat ik nu net niet teveel mag doen J. Al flink wat kilometerkes op de teller deze week en ik ben nog maar in de helft. Straks naar de kempen om daar enkele dagen in de bossen te hossen, een beetje fartlek zal ook eens prettig zijn!
De meest recente technieken {Nuclear Magnetic Resonance Spectrometry (NMR-S)} geven ons echter wel een volledig inzicht van de bijdrage van de verschillende energiebronnen zoals creatine fosfaat, de anaerobe afbraak van glycogeen en de aerobe stofwisseling. Als je dat combineert met spierbiopten dan kun je prachtig zien in welke spiervezels wat wordt gebruikt. Uit dit soort onderzoek is gebleken, dat bij een maximale arbeid van b.v. 30 seconden, de bijdrage van alle energiesystemen (dus ook het aerobe) al na 10 seconden maximaal is. Uit ander recent onderzoek (Dr. Martin Gibala, McMasters University, Canada) blijkt dat 4x 30 seconden 'all out' inspanningen op de fietsergometer, afgewisseld met 4 min. actieve rust de vetstofwisseling maximaal aanzet, de IIa spiervezels meer vet gaan opslaan en gebruiken. Dat gebeurde al met één training per week. Ook het prestatievermogen over 1 uur verbeterde sterk. Een klassieke duurtraining vergde meer tijd voor hetzelfde effect op de vetstofwisseling, maar verbeterde het prestatievermogen minder. Logisch, want de snelle spiervezels worden niet getraind.
Wat betekent dat voor de loper? Tijdens elke wedstrijd, hoe lang ook, gaat het erom dat je de afstand zo snel mogelijk wil afleggen (zie de bijdrage van Marc Gerlings). Voor die snelheid heb je specifiek getrainde snelle spiervezels nodig (type IIx, vroeger IIb genoemd en de intermediaire IIa vezels). Als je geen intensieve trainingen inlast, zullen die spiervezels zich niet op die manier aanpassen.
Als je dat naar het hardlopen vertaalt, dan is een intervalsprint training (50m sprint-50m uitlopen gedurende 1000-3000m) een uiterst effectief trainingsmiddel. De training is kort, effectief (verbetert en de snelheid en de duurprestatie). De opbouw moet natuurlijk wel geleidelijk gebeuren. Begin met de intervalsprints niet helemaal maximaal te lopen, b.v. 80% max. Bovendien moet je niet te veel herhalingen ineens willen. Let op een volledige ontspanning van het bovenlichaam, maar ook van de beenspieren (souplesse!). In ± 4-6 weken opbouwen tot vrijwel maximaal, maar altijd de souplesse handhaven. Zelf heb ik dit soort training al met veel succes toegepast bij mijn pupillen, met als meest aansprekend resultaat 4min 05.1 sec. op de 1500m vrouwen, gelopen in..... 1972.
Heuvelloop 15 km - ; 5 km duurloop + 15 x 200m heuvel aan +/- 15km/uur + 7 km duurloop en uitlopen. Nu beginnen de knieen een beetje op te spelen, morgen een rustige duurloop of rustdag dan maar omdat het nodig zal zijn, maar het voornaamste, al wat ik tegenwoordig probeer , lukt aardig !
Ook mijn gewicht gaat erg traag de goede richting uit, met de nadruk op traag…..maar het komt wel goed, snoepen doe ik niet meer en het eten wordt al jaren door Myriam, zo gezond mogelijk klaargemaakt, dus gewoon een kwestie van méér cal. te verbranden, zodat ik alle dagen een kleine cal. schuld heb, ook niet drastisch daar ik koolhydraten nodig heb om te kunnen lopen.
Tempoloop van 16 km in 1:11:33 , lekker tempo ondanks de zwoele warme temperatuur en de lucht verzadigt door water, zweten als een rund, doch zelden zo soepel gelopen als deze morgen! Dus toch weer iets voor 06h00 vertrokken en dan was het nog warm J.
Vandaag eens een beetje later gaan lopen, liep liever niet in de regen, doch dat is niet gelukt. 16km aan 9.8km/uur op parkour met wisselende ondergrond, zacht, kasseien en een stukje asfalt, het ging redelijk vlot behalve op de kasseien, daar loop ik niet gemakkelijk op, doch is goed om de enkel en voetspieren te doen werken, heb ik eens gelezen, vanaf nu elke dag minstens 1000 kcal verbranden met lopen alleen al, er moeten nog steeds enkele kilootjes afJ.
Erg mooie dag in Puyenbroeck gehad, met de nodige wandelkilometerkes natuurlijk, erg mooi weer gehad en het vrouwke en de hondjes zijn tevreden, ik ook doch heb daar erg mooie loopparkoersen gezien J. Ik denk dat je daar gemakkelijk 30 km loopt zonder dezelfde route te moeten herdoen. Een dag is daar vlug om, voor herhaling vatbaar, zeker weten, als ik nu nog een loopmaat of matinneke vindt om naar ginder te gaan lopen , zou erg tof zijn !
Natuurloopje 11 km aan rustig tempo om een beetje de benen te recupereren , vetrokken om 06h00 en dan de Bazelse polder in , heerlijk en dan kom je nog wel het een en ander tegen van beestjes . ook weer de vogelspotters tegen gekomen, dezelfde mensen die ik vijf jaar geleden ook regelmatig zag in deze polder, kenden mij nog blijkbaar, vriendelijke gasten J. Deze middag nar Puyenbroeck om te gaan wandelen met vrouwke en de hondjes, wordt een prima dagske ;-)
Na de toch wel zware training van gisteren heb ik er vandaag maar een rustige duurloop van gemaakt van 18 km aan gem. 10.5 km/uur met de laatste 5 km’s aan 12.2 km/uur! De snelheid zat precies nog een beetje in de benen daar ik gisteren de heuvel beklom tegen 14.9 km/uur met een zware helling, ging het vandaag natuurlijk mooi plat veel lichter en erg vlot.
Ook ben ik na een fikse regenbui veel beter wat de longen betreft, ik zie in deze periode erg veel af van hooikoorts, met veel slechte verschijnselen en zeker het piepen op mijn longen,! Ik kan soms zo erg piepen dat ik voor een buitenstaander, een astmalijder lijk, doch bij dat zwoel weer, kan ik ook lopen al piepent en krakent J. Het voornaamste is dat ik mijn longinhoud ken en dat is nu 6.7 l , wat veel is voor mijn leeftijd blijkbaar en vooral voor iemand die 20 jaar heeft gerookt !!!
Heuvelloop 10 km ; 3 km inlopen + 10 x 150m(heuvel) +5 km uitlopen, heuvel op steeds voluit en heuvel af wandellen naar HS 100. Erg vlot de heuvel genomen en de hartslag zakte steeds erg snel van Hs 155 naar Hs 100.
15 km wisseltempo loop, 3 km inlopen +telkens 1000m aan 9.5km/uur +1000m aan 10.8km/uur + uitlopen 2 km. Dit bij een ideale 10°C en windvrij bijna, geen regen, meer moet dat niet zijnJ
Een sappige 15km loop gedaan met redelijk veel wind, doch het ging erg goed met een mooie lage hartslag, veel zuurstof in de lucht. Ook enkele lopers tegen gekomen deze keer, die hebben zich ook niet laten afschrikken door de regen en wind. Ook Janneman tegengekomen, dit is één van de twee loopvrienden waar ik ploeg mee vorm tijdens de estafette HM in het Gielsbos op 4 augustus6de Estafette Halve Marathon "Het GielsBos"
xml:namespace prefix = v ns = "urn:schemas-microsoft-com:vml" />